str11292023

Aktualizovanéštv, 05 okt 2023 2pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Súťaže Na Bojnickom zámku upália bosorku + súťaž

Na Bojnickom zámku upália bosorku + súťaž

( 1 x )

BOJNICE 4. apríla 2017 - Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice tento rok počas Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel predstaví tajomný príbeh Vladislava Opoľského.

Na Bojnickom zámku upália bosorku + súťaž

Vladislav Opoľský sa v roku 1367 stal uhorským palatínom. Svojou rozvahou pozdvihol Uhorsko a otvoril mu nové obzory. Za svoje zásluhy a schopnosti dostal do daru mnoho hradov, medzi mini aj bojnický. Práve bojnický hrad bol vedený len ako jeho majetok, neexistujú záznamy o tom, žeby Bojnice niekedy navštívil osobne.

Prečo žiadal o panstvo, ktoré bolo mimo jeho záujmov? Otvára sa tajomná komnata domnienok, súhier a fantázie, v ktorej Vladislav navštívil Bojnické panstvo len na jednu jedinú noc, aby našiel vykúpenie.

Scenárista a režisér podujatia Vojtech Bartko o Vladislavovi Opoľskom hovorí: „Bol síce významným, mocným a pomáhajúcim mužom, no zároveň i obávaným a nekompromisným. Kvôli svojej taktike a plánom odňal majetky plockému biskupovi, ktorý tento čin oplatil cirkevnou kliatbou a zatratil ho.“

„Tvrdé srdce máš, Vladislav, sťa z kameňa! Ale i ten sa časom poddá kvapkám dažďa. Tak ako balvan prerazí voda, nech i tvoje srdce otvorí sa v prúde citov. No nie pre lásku, lež pre pekelné plamene!“

I tak mohla znieť biskupova kliatba útočiaca na dušu Opoľského. Ona mohla prebudiť v človeku démona. Takého, čo vo všetkých strigách a bosorkách sveta drieme. A možno sa niekto v poslednej chvíli postavil na stranu Vladislava a vzal hrôzu na seba. Možno panoš, blízky priateľ, ktorý mu bol ako syn, ktorého nemal. A možno niekto ďalší zaplatil tým najcennejším, čo mal. Láskou a životom. Tak ako krásna bylinkárka Júlia.

Medzinárodný festival duchov a strašidiel prinesie každoročnú dávku tajomna a strachu v termínoch 27.4. – 1.5.2017 a 3.5. – 6.5.2017.

zdroj a plagát: SNM Bojnice

Súťaž o 2x dvojosobové vstupenky na Festival duchov a strašidiel 2017 na Bojnickom zámku!

Ako sa súťaže zúčastniť?

Pre Vašu účasť v súťaži stačí ZDIEĽAŤ plagát Festivalu duchov a strašidiel, ktorý sme umiestnili na Facebook stránke Trenčínonline.sk.

Na Bojnickom zámku upália bosorku + súťaž

Do kedy sa súťaží?

Súťaž o 2x dvojosobové vstupenky na XXIV. Festival duchov a strašidiel na Bojnickom zámku trvá do nedele 23.4.2017 do 22:00 hod. Dňa 24.4.2017 vylosujeme 2 výhercov, ktorí získajú po jednej dvojosobovej vstupenke na toto divadelné predstavenie.

Mená výhercov uverejníme na FB Trenčínonline.sk. Výhercu budeme kontaktovať priamo na Facebook-u, alebo cez e-mail.

Pre účasť v súťaži súhlasíte so všeobecnými podmienkami na účasť v súťažiach portálu Trenčínonline.sk.

zdroj a fotografie: SNM Bojnice

NEPREHLIADNITE: Portál Trenčínonline.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať v obchodnom zastupovaní, príp. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Trenčínonline.sk, ozvite sa. 


Tel.: 0903 671 087

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Viac tu: https://www.leviceonline.sk/pracovne-ponuky/582-obchodn-mana-r

Staňte sa spolutvorcom portálu TRENČÍNONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Trenčínonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť