sob07132024

Aktualizovanéštv, 28 mar 2024 4pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Správy Kultúra Divadlo, divadelné predstavenia Bojnický zámok už čoskoro ovládne Vládca času

Bojnický zámok už čoskoro ovládne Vládca času

Medzinárodný festival duchov a strašidiel je podujatie, ktoré každoročne do Bojníc priláka obrovské množstvo návštevníkov. Pôvodne vzniklo ako špeciálny produkt kultúrneho turizmu, ktorý nadväzoval na návštevníkmi už vtedy vyhľadávané nočné prehliadky Bojnického zámku s duchmi a strašidlami.

Bojnický zámok už čoskoro ovládne Vládca času

Prvý ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel sa uskutočnil v roku 1994. Počas troch dní ho vtedy navštívilo 40 000 hostí a v presscentre sa zaregistrovalo 114 novinárov z 12 krajín sveta.

Cieľom prvého ročníka Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel bolo upriamiť pozornosť na genius loci Bojnického zámku a vytvoriť tradíciu. Autor myšlienky - Ján Papco - v tom období možno ani netušil, že v roku 2018 otvorí brány jubilejného 25. ročníka festivalu.

<p>

</p>

Počas dlhých rokov existencie prešiel festival mnohými zmenami a obohateniami. Spočiatku prebiehal len ako úsmevná prehliadka zámku v spoločnosti rozličných strašidiel a bájnych bytostí. Až postupom času získal festival podobu inscenovanej prehliadky s konkrétnym príbehom. Téma festivalu sa menila každý rok. Námetov sa počas dlhých rokov vystriedalo nespočetne veľa. Festival navštívili nielen jeho bývalí majitelia a obyvatelia, ale aj bosorky, upíry, zlodeji či mimozemšťania. Úspech podujatia pripisuje riaditeľ múzea a autor koncepcie Ján Papco prirodzenej ľudskej túžbe po strachu. „Ľudí odjakživa vzrušoval strach a opantávalo ich dobrodružstvo záhad.

Zámok a okolie 1, 972 01 Bojnice
tel.:+421 46 5430 624, 633, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ,
www.snm.sk, www.bojnicecastle.sk

Strachu sa ľudia boja, no strach ich zároveň fascinuje. Preto aj ten úspech Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel na Bojnickom zámku.“ Medzinárodný festival duchov a strašidiel oslávi v roku 2018 významné jubileum. Ponesie punc významného jubilea a ponúkne okrem 12 festivalových dní aj kostýmovaný sprievod mestom.

https://www.youtube.com/watch?v=z1Kg055U26E

Autorom jubilejného festivalového ročníka je Michal Récky. Jeho premiérové dielo na Medzinárodnom festivale duchov a strašidiel ponesie názov Vládca času a odhalí pravdu o démonoch v nás. Samotný režisér rozpráva o pripravovanom príbehu zatiaľ len v náznakoch: „Vládca času je zdvihnutým ukazovákom upozorňujúcim prostredníctvom historického príbehu na to, že dejiny sa veľmi často opakujú. Vládca času je príbehom o dobrých a zlých rozhodnutiach, o nenávratnosti našich činov, o príčine a dôsledku. “ 25. Medzinárodný festival duchov a strašidiel sa začne 27. apríla 2018 a s prestávkami potrvá až do 13. mája 2018.

Informácie: www.bojnicecastle.sk

zdroj a plagát: www.bojnicecastle.sk

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť