str06072023

Aktualizovanéštv, 14 apr 2022 9am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Správy Kultúra Divadlo, divadelné predstavenia Smiech ich posmeľuje v improvizácii. Známi herci oživia Mafiánske historky v Kine Hviezda

Smiech ich posmeľuje v improvizácii. Známi herci oživia Mafiánske historky v Kine Hviezda

TRENČÍN 13. septembra 2016 - Drsný humor v podaní hereckých mafiánov v dnes už kultovej komédii, ktorú napísal život sám, ožije na javisku trenčianského Kina Hviezda vo štvrtok 6. októbra. Autori zábavného predstavenia Mafiánske historky Peter Batthyány, Peter Sklár, Igor Adamec a Martin Vanek si budú odvážnym spôsobom uťahovať z ostrých chlapov podsvetia.

Smiech ich posmeľuje v improvizácii. Známi herci oživia Mafiánske historky v Kine Hviezda

Koľko predstavení Mafiánskych historiek ste už za tie roky odvtedy odohrať?

Peter Batthyány: No, podľa mňa, tých už bude viac ako tisíc. Hráme ich už roky, presne číslo veru neviem povedať.

S predstaveniami, ktoré mali u divákov veľký ohlas ste si neskôr dali pauzu. Čo vás primelo k tomu, že ste sa opäť vydali na turné po Slovensku?
P. B.: Bol jeden taký expert, náš súčasný producent, ktorý nás presviedčal v jednom kuse, že sa to oplatí hrať, lebo ľudia to chcú vidieť. Ja osobne som tomu veľmi neveril, ale nakoniec sa ukázalo, že mal veľkú pravdu. Tak to teraz hráme.

Sú tieto nové predstavenia odlišné od tých, ktoré ste robili v minulosti?
P. B.: Naše predstavenie je zrkadlo nastavené tejto spoločnosti, ktoré v istom období sedelo na riť na šerbel. A dnes v malej obmene je to v podstate to isté. V predstavení veľa komunikujeme s publikom, a tam potom väčšinou prichádza k improvizáciam, čo mi diváci asi dajú za pravdu.

Ktoré improvizačné "číslo" vám z vášho predstavenia dodnes vyvolá samovoľný úsmev na tvári?
P. B.: Je ich niekoľko, napríklad otázniky, mravec Otýlko a hromada ďalších, čo sme v predstavení použili. Vždy ich trochu pomeníme, často ani sám neviem odhadnúť, kde to “číslo” vlastne končí, lebo kolegovia majú tie drobné obmeny veľmi radi. No a smiech divákov nás v tej improvizácii často posmeľuje a posúva ďalej.

Čím to podľa vás je, že ľudí stále živo bavia vaše humorné výstupy na tému mafie?
P. B.: V prvom rade, keď sme vyšli von s týmto projektom, bola to výsostne aktuálna téma. Tu sa vypaľovali aj telefónne búdky, takže ľudia to brali ako nastavené zrkadlo. A tým, ktorým sa tento systém nepáčil, sa schuti nasmiali. No, a okrem toho je v predstavení množstvo humorných dialógov, ktoré sú divadelne veľmi dobre spracované a naozaj ide o vydarený kúsok.

Čo vy osobne máte na Mafiánskych historkách rád?
P. B.: Čo? No svojích kolegov, pretože sa s nimi na pódiu vždy zabávam. Hráme sa, a to zrejme divák vidí a miluje spolu s nami.

6.10. (štvrtok)
Štart: 20:00 hod.
Lístky: https://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=153161
Event: www.fb.com/events/1606250533037060

zdroj a plagát: Kulturmarket.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť