pia07012022

Aktualizovanéštv, 14 apr 2022 9am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Správy Kultúra Divadlo, divadelné predstavenia Tajomný prízrak opantá strachom Bojnice + súťaž!

Tajomný prízrak opantá strachom Bojnice + súťaž!

BOJNICE 18. februára 2016 - Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prinesie milovníkom napätia a tajomných historických príbehov ďalší ročník návštevnícky atraktívneho Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel. Pod názvom PRÍZRAK sa tento rok ukrývajú slávne aj neslávne osudy jednotlivých členov rodu Pálfi, známe aj menej známe súvislosti tiahnuce sa naprieč storočiami.
Tajomný prízrak opantá strachom Bojnice

Príbeh, ktorý tvorcov festivalu inšpiroval, sa začínal písať v roku 1646, keď umieračik v jeden deň zazvonil dvom synom šľachtického rodu Pálfi. Dňa 30. mája 1646 tento svet navždy opustili synovia Mikuláša II. Pálfiho, bratia Štefan a Ján.

O pár rokov neskôr umreli v priebehu jedného roka obaja synovia Pavla IV. Pálfiho. Ján Karol a Ján Anton naposledy vydýchli v roku 1694. A neboli to posledné záhadné úmrtia. Akoby nad týmto rodom visel tajomný prízrak, neustále sa vracajúci z minulosti, snažiaci sa o vyhubenie rodu.

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - školské rozlúčky, spoločné fotenie, svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné akcie, stretnutia, spoločenské a športové akcie a podujatia...
Kto stojí za týmito záhadnými úmrtiami? Prečo bezmocne umierajú synovia z mocného rodu Pálfi? A čo tají posledný šľachtický majiteľ Bojnického zámku? Prečo sa Ján František Pálfi tak obáva tajomného prízraku? Má snáď dôvod na obavy? Nebodaj pred svetom ukrýva utajovaného syna?

23. ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel s názvom PRÍZRAK si návštevníci budú môcť pozrieť a na vlastnej koži precítiť v termínoch od 27. apríla do 30. apríla a od 4. mája do 8. mája 2016.

Program je len v slovenskom jazyku.

„Zlovestný prízrak ženy vracajúci sa z minulosti. ONA... tak ju volajú ľudia so strachom v duši na zámku v Bojniciach. Prízrak v šere chodieb s temným pohľadom a mŕtvolným dotykom, neustále žiadajúci našich synov.“

Autor projektu: Ján Papco
Námet, scenár a réžia: Vojtech Bartko
Hudba: Róbert Mankovecký
Choreografie a variácie: Jana Švorcová

Vstupné:
Dospelý 1 osoba 10 €
Študent do dovŕšenia 26 rokov 6 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 5 €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 3 €

Príplatok za:
Použitie fotoaparátu 2 €
Použitie videokamery 5 €

Otváracie hodiny počas XXIII. MFDS 2016: 09:00 h – 18:00 h

Prestávky:
12:00 h – 12:30 h
15:00 h – 15:30 h

Festivalové prehliadky zoraďujeme operatívne v intervale každých 10 - 15 min.
Dĺžka trvania prehliadky je orientačne 90 minút.

Objednávky pre skupiny na pracovné dni 27. – 29. 4. 2016 (streda až piatok) a 4. – 6. 5. 2016 (streda až piatok) na podujatie Medzinárodný festival duchov a strašidiel 2016 prijímame od utorka 16.2.2016 výlučne telefonicky na číslach: 046/5430 624, 633.

 

SÚŤAŽ o 2x2 vstupenky na XXIII. Festival duchov a strašidiel na Bojnickom zámku "Prízrak"!

Ako sa súťaže zúčastniť?

Pre Vašu účasť v súťaži stačí ZDIEĽAŤ plagát XXIII. Festivalu duchov a strašidiel na Bojnickom zámku "Prízrak", ktorý sme umiestnili na Facebook stránke Trenčínonline.sk.

Súťaž o 2x2 lístky na XXIII. Festival duchov a strašidiel na Bojnickom zámku

Nie ste na Facebook-u a chcete súťažiť? Stačí, keď priamo pod tento článok pridáte do komentárov "sutaz prizrak" a budete taktiež zaredení do súťaže. :)

Do kedy sa súťaží?

Súťaž o 2x2 vstupenky na XXIII. Festival duchov a strašidiel na Bojnickom zámku "Prízrak" trvá do stredy 20.4.2015 do 22:00 hod. Dňa 21.4.2015 vylosujeme 2 výhercov, ktorí získajú po 2 vstupenky na toto divadelné predstavenie.

Mená výhercov uverejníme na FB Trenčínonline.sk. Výhercu budeme kontaktovať priamo na Facebook-u, alebo cez e-mail. Výhercom výhru zašleme poštou.

Pre účasť v súťaži súhlasíte so všeobecnými podmienkami na účasť v súťažiach portálu Trenčínonline.sk.

zdroj: SNM, múzeum Bojnice
Portál Trenčínonline.sk hľadá MANAŽÉRA PORTÁLU pre komplexnú starostlivosť o portál  (obchodné zastupovanie, aktualizácia) a tiež spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať v obchodnom zastupovaní, príp. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Trenčínonline.sk, ozvite sa. 

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu TRENČÍNONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Trenčínonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , alebo telefonicky na: 0903 671 087.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť