sob07132024

Aktualizovanéštv, 28 mar 2024 4pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Šport Hokej Dukla doma porazila Havranov

Dukla doma porazila Havranov

TRENČÍN 8. marca 2016 - V rámci 54. kola hokejovej Tipsport Ligy sa v nedeľu, 6. marca, hral na trenčianskom ľade zápas s hosťujúcimi Havranmi z Piešťanmi. Aj keď zápas bohužiaľ nebol až tak divácky atraktívny, pretože padol len jeden gól, oba tímy podali vyrovnaný výkon s viacerými peknými šancami.

Prvá tretina bez gólov

V prvom dejstve sa vystriedalo viacero napínavých momentov pred brankármi oboch mužstiev. Hosťujúci Havrani čakali na chyby súperov v obrane a hľadali kadiaľ by sa im podarilo šikovne prejsť cez obranu domácich Trenčanov. Tí boli pozorní a už v prvých minútach ohrozili svätyňu Havranov, ktorú však ich gólman Adam Nagy zvládol ubrániť. Už o chvíľu, v šiestej minúte sa však zase zapotil, lebo pred jeho bránou chcel Jozef Stümpel dotlačiť puk za čiaru potom, čo Nagy vykryl strelu od Jakuba Gašparoviča. Hosťujúci mali v prvej tretine len jednu väčšiu príležitosť. V dvanástej minúte sa mohol poslať do vedenie Havranov ich útočník Samir Saliji, ale domáci, pôvodom český brankár Jan Chábera bol na svojom mieste.

Dukla doma porazila Havranov

Havrani doplatili na oslabenie

Úvod druhej dvadsaťminútovky sa niesol v podobnom duchu ako prvá tretina. Trenčianski hokejisti lepšie korčuľovali a brali puky súperom. To vyúsťovalo do viacerých ohrození Nagyovej bránky. Navyše skoro celú prvú polovicu druhej tretiny hrali Havrani v oslabení, čo sa snažili viac ráz domáci využiť. Michal Novák a neskôr aj Radek Dlouhý dobiedzali pred bránou hostí, ale ani jednému z nich sa nepodarilo poslať puk za Nagyov chrbát. Domácim sa však snaha vyplatila, pretože v tridsiatej prvej minúte sa konečne presadil Gašparovič a poslal svoj tím do vedenia. Od tohto momentu získali Trenčania na svoju stranu viac hokejovej pohody a pokračovali v snahe zvýšiť náskok. Bohužiaľ, nedarilo sa im v koncovke. Peknú šancu mali Róbert Petrovický a Miloš Rehák, ale netrafili bránku. Hostia sa však nenechali zatlačiť do kúta. Ku koncu druhej tretiny sa pokúšal o vyrovnanie Martin Belluš, ale trafil Cháberu do masky. V úplnom závere druhej časti sa Saliji dostal do šance, ale nepremenil.

Dukla doma porazila Havranov

Dukla si udržala tesný náskok a získala tri body

Diváci v tretej tretiny už žiaden gól nevideli. O vyrovnanie sa pokúsil Stanislav Hudec. Strela mu však nesadla a prakticky okrem tohto momentu sa už viac nič podstatné neudialo.

Domáci hokejistom sa podarilo udržať si tesné vedenie 1:0 z druhej tretiny a zápas tak vyhrali. Pri pohľade na aktuálne výsledky si do tabuľky pripísali tri body a momentálne sú na šiestom mieste s odohranými päťdesiatimi zápasmi a šesťdesiatimi deviatimi bodmi. Na piaty Poprad strácajú dva body a na krk im dýcha siedma Žilina so šesťdesiatimi ôsmymi bodmi.

zdroj a fotografie: JM

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť