sob07132024

Aktualizovanéštv, 28 mar 2024 4pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Spoločnosť Školstvo Fašiangy Turíce Veľká noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude...

Fašiangy Turíce Veľká noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude...

TRENČÍN 16. februára 2016 - Jarné obdobie FAŠIANGOV je čas veselosti a hodovania pred 40-dňovým pôstom. Kedysi sa v tomto čase organizovali zabíjačky, zábavy a svadby. Ľudia boli odetí do masiek a rôznych kostýmov.

Fašiangy Turíce Veľká noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude...

Tie mali zábavnú funkciu, ochranný význam proti pôsobeniu negatívnych síl, mali zabezpečiť úrodný rok a plodnosť hospodárskych zvierat. V niektorých oblastiach sa tieto tradície zachovávajú dodnes.

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - školské rozlúčky, spoločné fotenie, svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné akcie, stretnutia, spoločenské a športové akcie a podujatia...

Fašiangy Turíce Veľká noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude...

Výnimkou nebol ani internát Športového gymnázia v Trenčíne. V mesiaci február /9.2.2016/ sa pani vychovávateľky so žiakmi postarali o krásnu výzdobu a tiež zaujímavý program. Veselý fašiangový sprievod na chodbách, hudba, masky a samozrejme bohaté občerstvenie dvihli náladu každému, kto sa pridal či len prešiel okolo. Internátne fašiangy sú dôkazom toho, že tradície nepatria do škatule s názvom "nudné" či "zabudnuté" ale v podaní mladých ľudí dokáže aj tradícia nabrať novú podobu.
Fašiangy Turíce Veľká noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude... Fašiangy Turíce Veľká noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude...

zdroj a fotografie: ŠG Trenčín
 
Portál Trenčínonline.sk hľadá MANAŽÉRA PORTÁLU pre komplexnú starostlivosť o portál  (obchodné zastupovanie, aktualizácia) a tiež spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať v obchodnom zastupovaní, príp. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Trenčínonline.sk, ozvite sa. 

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu TRENČÍNONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Trenčínonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť