sob07132024

Aktualizovanéštv, 28 mar 2024 4pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Spoločnosť Ostatné zo spoločnosti V nedeľu prvýkrát vyrazí z Trenčína do Prahy expresný vlak ARRIVA

V nedeľu prvýkrát vyrazí z Trenčína do Prahy expresný vlak ARRIVA

TRENČÍN 3. marca 2016 - V nedeľu 6. marca prvýkrát vyrazí expresný vlak ARRIVA z Trenčína a Trenčianskej Teplej do Prahy. Na túto trasu sa vydá každú nedeľu popoludní, späť z Prahy sa bude vracať v sobotu ráno. Základné cestovné Trenčín – Praha bude stáť 12,96 eur, študenti s ISIC kartou zaplatia o 10 % menej.

V nedeľu prvýkrát vyrazí z Trenčína do Prahy expresný vlak ARRIVA

Trasu dlhú 407 km prejde priamy vlak za päť hodín. Trenčín tak získa priame spojenie nielen s českým hlavným mestom, ale tiež s univerzitnými mestami ako sú Olomouc a Pardubice, do ktorých dochádza mnoho slovenských študentov.

ARRIVA už predáva cestovné lístky na internete na www.arriva-vlaky.cz. Cestujúci si ich môžu kúpiť aj u stevarda na palube vlaku bez akejkoľvek prirážky.

V nedeľu prvýkrát vyrazí z Trenčína do Prahy expresný vlak ARRIVA

Z Trenčína a regiónu stredného Považia do Prahy pravidelne za štúdiom alebo prácou dochádza niekoľko stoviek ľudí, ktorí mali doteraz k dispozícii iba priame autobusy. Chceme im ponúknuť na tejto trase komfortné spojenie vlakom. Autobusy jazdia po českej diaľnici D1, ktorá prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Cesta po nej je ako stávka v rulete – občas idete bez problémov, inokedy stojíte dlhé desiatky minút v kolónach. Nedá sa na ňu spoľahnúť,“ hovorí riaditeľ ARRIVY pre Českú republiku Daniel Adamka. „Zavedieme tiež rýchle spojenie z Trenčína do ďalších veľkých miest v Česku, akými sú Pardubice, Olomouc, či Přerov, ktoré doteraz neexistovalo. Podľa mňa má táto linka veľký potenciál.

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - školské rozlúčky, spoločné fotenie, svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné akcie, stretnutia, spoločenské a športové akcie a podujatia...
Expresný vlak ARRIVY pôjde z Trenčína každú nedeľu o 14:19, v Trenčianskej Teplej zastaví o 14:26 a do Prahy príde o 19:24. V opačnom smere pôjde z Prahy vždy v sobotu ráno o 8:40, v Trenčianskej Teplej bude o 13:31 a do Trenčína dorazí o 13:42.

Základná cena Trenčín – Praha 12,96 eur

Cestujúci si môžu kúpiť cestovné lístky bez akejkoľvek prirážky u stevarda vo vlaku, v e-shope na www.arriva-vlaky.cz alebo na jízdenky.arriva.cz. Nie je potrebné vytlačiť si elektronický cestovný lístok, ktorý cestujúcemu príde e-mailom, stačí ho mať v notebooku, tablete alebo v smartfóne (prípadne stačí nadiktovať stevardovi transakčné číslo cestovného lístku). S cestovným lístkom kúpeným na internete je automaticky spojená aj bezplatná miestenka. Pri kúpe lístka v e-shope majú cestujúci možnosť, vybrať si miesto vo vlaku, ktoré im bude najviac vyhovovať.

V nedeľu prvýkrát vyrazí z Trenčína do Prahy expresný vlak ARRIVA

Chceme čo najjednoduchšiu tarifu. Preto ponúkame základné cestovné a zľavu pre študentov na ISIC. Malé deti a kočíky vozíme zadarmo, deti vo veku 6 – 15 rokov za polovicu, študentov vo veku 15 – 26 rokov so študentským preukazom so zľavou 25 % a držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP/S so zľavou 75 %,“ hovorí riaditeľ ARRIVA vlaky Jiří Nálevka. „Za prepravu bicykla alebo psa zaplatíte 0,93 eur. Snažili sme sa ponúknuť výhodnejšie ceny, než ľudia na tejto trase doteraz platili.

Za cestovné lístky a občerstvenie vo vlaku je možné platiť v českých korunách, aj eurách. Konkrétna cena v eurách bude vždy závisieť od aktuálneho kurzu eura a koruny. Aktuálne ceny vychádzajú z kurzu 27 Kč za 1 euro.

Rýchle a lacné spojenie do veľkých miest v Česku

Niekoľko vybraných príkladov trvania cesty a cien nového expresu:
 • Trenčín – Uherské Hradiště 1 hodina 27 minút, cena 3,70 eur
 • Trenčín – Otrokovice 1 hodina 47 minút, cena 4,44 eur
 • Trenčín – Přerov 2 hodiny 5 minút, cena 5,56 eur 
 • Trenčín – Olomouc 2 hodiny 21 minút, cena 6,48 eur 
 • Trenčín – Pardubice 3 hodiny 57 minút, cena 11,11 eur 
 • Trenčín – Praha hl. n. 5 hodín 5 minút, cena 12,96 eur 
V nedeľu prvýkrát vyrazí z Trenčína do Prahy expresný vlak ARRIVA

Zásuvky, vysokorýchlostná WiFi a barel s pitnou vodou

Vo vlaku ARRIVA nájdu cestujúci 120 pohodlných polohovateľných sedadiel, miesto pre kočíky a bicykle. Cestujúci si môžu vybrať pohodlnejšie sedadlá v oddychovej zóne doplnené o vankúšik pod hlavu a deku na prikrytie, alebo miesta s detským kútikom. Na palube vlaku je bezplatná WiFi. V prípade smädu si môže každý cestujúci nabrať vodu z barelu s pitnou vodou, ktorý je umiestnený uprostred súpravy.

Náš vlak bol vyrobený v Nemecku a predtým jazdil pre Deutsche Bahn. Keď sme ho priviezli do Česka, podrobili sme ho zásadnej rekonštrukcii a dostal úplne nový interiér,“ vysvetľuje Jiří Nálevka, riaditeľ ARRIVA vlaky. „Vybrali sme veľmi komfortné sedadlá, ktoré sa používajú v prvej triede, do vlaku sme inštalovali vysokorýchlostný internet i elektrické zásuvky. Nie je to elektrický vlak, no napriek tomu je vo vnútri veľmi tichý.

Vybavenie vlaku ARRIVA:

 • zásuvky pre pripojenie notebookov alebo nabíjanie telefónov pri všetkých sedadlách
 • barel s pitnou vodou
 • bezplatné pripojenie k vysokorýchlostnému internetu
 • polohovateľné sedadlá so sklopnými stolíkmi
 • oddelená oddychová zóna so zákazom telefonovania a rušenia ostatných cestujúcich
 • detská zóna (na vybraných stolíkoch pod oknami bude pripravený herný plán Človeče, nehnevaj sa!, stevardi rodičom na požiadanie požičajú figúrky alebo ďalšie hry, s ktorými sa deti v priebehu cesty zabavia) 
 • mini bar s doplnkovým predajom občerstvenia a základných hygienických potrieb

Cestujúci si môžu vo vlaku od stevarda kúpiť široký sortiment občerstvenia. „Cesta do Trenčína patrí medzi tie dlhšie, preto cestujúcim ponúkneme čerstvé bagety, kávu, čaj, horúcu čokoládu a pivá z malých pivovarov. K dispozícii budú džúsy, ľadový čaj, ľadová káva, nápoje pre deti, cereálne sušienky, kvalitná čokoláda alebo zemiakové lupienky. Zamerali sme sa na produkty, ktoré neobsahujú lacný palmový olej, máme ponuku pre diabetikov i bezlepkové potraviny,“ doplnil J. Nálevka. „Okrem toho budú vo vlaku k dispozícii aj základné hygienické potreby ako zubná kefka s pastou, miniatúrny set na šitie, papierové vreckovky, hrebeň alebo roztok na kontaktné šošovky.

Starostlivosť o zákazníkov

Tím zákazníckej podpory ARRIVA vlaky je pripravený vybaviť požiadavky cestujúcich a odpovedať na všetky otázky:

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , FB: www.facebook.com/ArrivaVlaky

- CENNÍK A CESTOVNÝ PORIADOK TU.

- MENU TU.

zdroj a fotografie: Arthur media, s. r. o.
 Portál Trenčínonline.sk hľadá MANAŽÉRA PORTÁLU pre komplexnú starostlivosť o portál  (obchodné zastupovanie, aktualizácia) a tiež spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať v obchodnom zastupovaní, príp. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Trenčínonline.sk, ozvite sa. 

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu TRENČÍNONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Trenčínonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , alebo telefonicky na: 0903 671 087.

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť