uto04072020

Aktualizovanéstr, 15 jan 2020 7am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod Šport Hokej Gladiators Trenčín sa snaží spojiť študentov prostredníctvom hokeja

Gladiators Trenčín sa snaží spojiť študentov prostredníctvom hokeja

TRENČÍN 27. októbra 2015 - Snažia sa pre nich vytvoriť čo najlepšie podmienky na ľade, ale i mimo neho. Univerzitný hokejový tím Gladiators Trenčín spája študentov – a to nielen samotných hráčov, ale i tých, ktorí sa im rozhodli fandiť a podporovať ich v rámci EUHL (Európska univerzitná hokejová liga). Okrem hokejistov z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne a VŠM/City University of Seattle v Trenčíne, dali možnosť obliekať ich dres i ďalším – dokonca i spoza hraníc.

Gladiators Trenčín sa snaží spojiť študentov prostredníctvom hokeja

Spomínaná univerzitná súťaž odštartovala prednedávnom tretí ročník, medzi tímami, ktoré bojujú o Sekeráš Trophy, sú i Gladiátori spod hradu Matúša Čáka. Káder mužstva tvoria prevažne hráči z dvoch trenčianskych vysokých škôl, resp. univerzít – TnUAD a VŠM/CityU, priestor však dostali i niekoľkí z iných škôl. „Pravidlá EUHL umožňujú, že konkrétnu školu v lige, tím, môžu zastupovať i študenti z iných univerzít či vysokých škôl. I tento rok sme sa rozhodli túto možnosť využiť a ponúknuť tak priestor pre hru i ďalším. Nielen, že máme v kádri i pár hráčov z iných ako trenčianskych škôl, ale dokonca aj inej národnosti. Minulý rok si náš dres obliekal hokejový reprezentant z Chorvátska, tento raz dostali možnosť štyria študenti z Českej republiky,“ vyjadril sa manažér Gladiátorov Lukáš Frývaldský. Na príležitosť hrať v univerzitnej lige sa nepozerá len z hokejovej stránky. „Nie je to len o hokeji ako takom – o tréningoch a zápasoch. Ide o vytvorenie skupiny mladých hráčov, ktorí spoločne trávia voľný čas, využívajú ho na venovanie sa tomu, čo ich skutočne baví a napĺňa. Hokej je prostriedok, ktorý nás všetkých spája,“ pokračoval Frývaldský.

Andrej Budai photo - video - fotografické a video služby - školské rozlúčky, spoločné fotenie, svadby, stužkové, promócie, birmovky, plesy, rodinné a firemné akcie, stretnutia, spoločenské a športové akcie a podujatia...

Gladiators Trenčín sa snaží spojiť študentov prostredníctvom hokeja

Európska univerzitná hokejová liga znamená možnosť pre študentov – hokejistov, ale taktiež i pre tých, ktorí sa tomuto športu nevenujú. Gladiátori sa snažia ponúkať priestor i pre nich. „Naše hokejové mužstvo nespája len samotných športovcov, ale i ďalších ľudí, ktorí majú k hokeju blízko. Tým nemyslím len študentov, ktorí sa nám rozhodli pomáhať pri organizácii zápasov, písaní článkov či fotografovaní a následnom grafickom spracovaní fotiek, ale taktiež tých, ktorí nás chodia podporovať. Skupinky študentov si vedia nájsť cestu na zimný štadión – nám pomáhajú svojou prítomnosťou, naopak oni sa zabavia, strávia svoj voľný čas na športovom podujatí a študentky si aspoň omrknú našich hráčov,“ rozosmial sa trenčiansky manažér. „Tak ako na ľade spájame hráčov z viacerých škôl a dokonca i miest či štátov, tak sa to snažíme i mimo neho – teda ponúknuť mladým ľuďom možnosť, aby sa spoznávali navzájom a to bez ohľadu na to, ktorú školu navštevujú,“ dodal na záver.

zdroj a fotografie: Janka Danková


NEPREHLIADNITE: Portál Trenčínonline.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať v obchodnom zastupovaní, príp. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní pre portál Trenčínonline.sk, ozvite sa. 

Tel.: 0903 671 087

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu TRENČÍNONLINE.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli Trenčínonline.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť