str06032020

Aktualizovanéuto, 28 apr 2020 7am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod PR články Diéta pre tých, ktorých trápia migrény a iné druhy bolesti hlavy

Diéta pre tých, ktorých trápia migrény a iné druhy bolesti hlavy

( 1 x )

Možno by ste boli prekvapení, ale klasická migréna postihuje v súčasnosti viac mužov ako ženy. Počet prípadov neustále rastie a výroba liekov na liečenie alebo zmiernenie týchto príznakov je viac menej len predmetom biznisu niektorých skupín a nakoniec prichádzame na to, že poraziť chorobu nie je možné inak ako stravou a štýlom života.

Na úvod by sme si mali uvedomiť, že migréna nie je ani tak bolesť hlavy, ale ochorenie nervovocievneho pôvodu. Vplyvov a spúšťačov je niekoľko. Môže to byť naša strava a jej zloženie, spôsob života a v niektorých situáciách aj genetika. Samozrejme, všetko sa rieši prípad od prípadu a nikdy nemôžeme na liečenie neznesiteľnej migrény použiť jednotný vzorec.

Dôležité je situáciu sledovať, pozorovať, čo ste kedy robili a jedli a potom sa snažiť najčastejšie spúšťače tohto ochorenia zo svojho života vylučovať. Ak už nič z toho nezaberá, je nutné navštíviť neurológa a požiadať ho o špeciálne a dôkladné vyšetrenie. Dobrou prevenciou môže byť aj niekoľko tipov, s ktorými vás teraz oboznámime.

Zdravá strava

Zdravý životný štýl založený na kvalitnej strave vám určite neuškodí. Pre mnohých však môže byť zabezpečenie tejto podmienky náročné. Časovo a možno aj finančne.

Vyskúšajte zdravú stravu, s ktorej prípravou nebudete mať žiadne veľké starosti. Hryzka je plná vlákniny, zdravých semienok a aktivovanej zmesi toho najlepšieho, čo vaše telo potrebuje.

Majte viac intímneho zblíženia

Sex je prospešný z niekoľkých dôvodov a odopierať si ho nie je moc rozumné. Podporujete ním, okrem iného, aj tvorbu hormónov, ktoré v priebehu pribúdajúcich rokov v našom tele nachádzame čoraz menej a menej.

Podporenie erekcie tým správnym spôsobom znamená užiť si sex v každom veku, častejšie a zbaviť sa tak prípadných prejavov migrény.

Vyhnite sa alergénom v potrave

Najviac rizikové produkty podľa prieskumov sú všetky pokrmy s pšenicou, ktoré spôsobili bolesť u 78 % pacientov, ​​pomaranče 65 %, vajcia 45 %, čaj a káva po 40 %, čokoláda a mlieko po 37 %, hovädzieho mäsa 35 %, kukurica, trstinový cukor a kvasnice 33 %, huby 30 % a hrach 28 %.

Potravinové doplnky, ktoré sú široko používané v priemysle a môžu spôsobiť bolesti hlavy: sú zvýrazňovače chuti - glutaman sodný, náhradný cukor, konzervačný dusičnan sodný. Vyhnúť sa im môžete tak, že budete sledovať zloženie výrobkov, alebo úplne zabudnete na polotovary, ktoré týchto látok obsahujú najviac.

Začnite viac piť, ideálne do obeda aspoň jeden liter vody, potom to už dobehnete ťažšie. Ak sa chcete zbaviť alebo zmierniť príznaky bolesti hlavy či migrény, mali by ste si vo vlastnom záujme urobiť z týchto vecí zvyk. Inak vám nepomôže ani ten najlepší liek. 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť