str06032020

Aktualizovanéuto, 28 apr 2020 7am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod PR články Nádherná dovolenka, pre tých, ktorí majú strach z lietania

Nádherná dovolenka, pre tých, ktorí majú strach z lietania

( 1 x )

Nie sme stroje, ktoré sa dajú zapojiť do elektrickej siete, ani poistiť batériou. Na dlhodobé zvládanie práce a fungovanie, potrebujeme aj odpočinok. Ideálny čas je počas celého roka, no práve v lete si môžete užiť pobyt pri mori a opáliť svoju pokožku jemne do zlata.

Pokiaľ si však nedokážete predstaviť cestu lietadlom, neznamená to ešte, že nemáte nárok na exotiku a krásnu dovolenku v nádhernom prostredí za hranicami nášho územia. Vycestovať autom do Chorvátska je  predsa dnes veľmi jednoduché a v mnohých prípadoch aj lacnejšie.

Chorvátske pláže

Takmer väčšina chorvátskych pláží je označená modrou vlajkou, čo znamená, že sú považované za veľmi šetrné k životnému prostrediu, bezpečné a rozvinuté z hľadiska infraštruktúry.

Jadranské more, ktoré obmýva svetoznáme Chorvátsko, je považované za jedno z najslnečnejších a má liečivé účinky.

Vzhľadom k tomu, že chorvátske pobrežie Jadranského mora je väčšinou skalnaté, dominujú kamienkové pláže a hotelové komplexy sú zvyčajne vybavené betónovými plošinami s pozvoľným vstupom do mora, môžete sa tešiť z nádherne čírej a krištáľovo čistej vody mora, ktorú by ste na pieskovej pláži hľadali len ťažko.

Kedy je lepšie ísť

Turistická sezóna v chorvátskych strediskách sa otvára začiatkom mája a trvá do polovice októbra. Už na konci jari, sa však môžete pekne opáliť a osviežiť v teplej vode. Je tu veľmi slnečno a teplota sa udržiava na +23 ... + 25 ° C. V lete sa teplota vzduchu v pobrežných oblastiach krajiny pohybuje od +26 ... + 29 ° C, zatiaľ čo morská voda sa ohrieva v priemere od +25 ... + 27 ° C. S nástupom jesene prichádza mierne ochladenie, ale na plážovej dovolenke sa takmer neodráža, pretože turisti sa naďalej opaľujú a plávajú.

Aby bol ale komfort na dovolenke ešte väčší nezabudnite používať kvalitné koberčeky do auta. Ide predsa o dlhú cestu, pri ktorej môže zavážiť aj ten najmenší detail. Ak si všetko dopredu naplánujete a vyberiete jeden zo 4 hlavných regiónov a dovolenkových rezortov Chorvátska, určite to bude nádherná dovolenka, pri ktorej nezažívate strach z lietania.

Chorvátsko má množstvo krásnych historických pamiatok, chutných jedál a zábavy, vďaka ktorej zabudnete na všetky starosti a načerpáte potrebné množstvo energie. Tak sa ho rozhodnite toto leto navštíviť.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť