str06032020

Aktualizovanéuto, 28 apr 2020 7am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

TrenčínOnline.sk

Back Úvod PR články Faktory, ktoré treba zohľadniť pri zriaďovaní novej kancelárie

Faktory, ktoré treba zohľadniť pri zriaďovaní novej kancelárie

( 1 x )
Pri výbere celého vybavenia vychádzajte z veľkosti kancelárie a potrieb vášho podniku. Pre malú kanceláriu, v ktorej pracuje 3-5 zamestnancov, sa väčšinou uspokojíte s jednou súpravou zariadení. Pre otvorený priestor je to zas niečo úplne iné. Povieme vám, čo je potrebné v rôznych prípadoch.

Internet a telefóny, notebooky, IP-brány a smerovače Wi-Fi s tlačiarňou a dobrými tonermi HP v nej budú užitočné v každej kancelárii. Riešiť individuálne obchodné problémy vám pomôžu zas televízory, slúchadlá s mikrofónom a online pokladničná služba. Vaše pohodlie  a komfort pri práci si ale vyžaduje niečo viac.

Vyberte si pohodlnú stoličku

Stolička je srdcom domácej kancelárie. Najlacnejšou možnosťou je klasická štvornohá stolička. Ak sú kancelárske stoličky na kolieskach, vyberte si látkové čalúnenie, je vhodnejšie ako koženka, pretože dýcha a vám sa bude sedieť na takejto stoličke oveľa pohodlnejšie. Dbajte na to, aby tkanina nebola príliš jemná a skontrolujte, ako sa v tejto polohe cíti váš chrbát, či sú lakťové opierky na mieste a máte správne nastavenú aj výšku.

Monitor a stôl

Ďalší krokom smerom k multitaskingu je dobrý monitor. Používate veľa programov? Prispôsobte tomu veľkosť obrazovky a bude to zas o niečo lepšie. Ak máte k tomu aj dostatočne veľký stôl – pracovnú plochu, získate miesto na dôležité počítacie váhy a mnohé iné doplnky (napr. myš a klávesnicu), ktorých počet sa bude časom zvyšovať.

Dodržujte pravidlá ergonómie

Minimalizujte poškodenie z dlhého sedenia a upravte si pracovný priestor tak, aby ste sa mohli otáčať a prekrížiť alebo vystrieť nohy. Ruky by mali ležať na stole rovnobežne s podlahou ohybom v lakťoch o 90 stupňov.

Ak sa pritom občas nadýchate čerstvého vzduchu, doplníte si potrebné množstvo tekutín, položíte na stôl malú kvetinu či motivačný kalendár, určite sa vám bude v takýchto priestoroch pracovať omnoho lepšie. 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť